tel.: 74/84 242 22
e-mail: biuro@altur-walbrzych.pl
Agencja Turystyczna
Państwo
Miejscowość
Schorzenia
Udogodnienia
Rodzaje zabiegów
Lampa Bioptron
Urządzenie znajduje zastosowanie w dermatologii, reumatologii i rehabilitacji leczniczej. Światło spolaryzowane działa na organizm stymulująco, uruchamia procesy regeneracyjne, przyspiesza gojenie się ran, powoduje wygładzenie zmarszczek i zapobiega starzeniu się skóry.
 
Lampa sollux – kwarc
Wykorzystuje się tu promieniowanie podczerwone - penetrujące w głąb tkanek, powodując ich przekrwienie oraz zapobiega ewentualnym niepożądanym odczynom skórnym nadfioletu.
 
Prądy Diadynamiczne
Podczas zabiegu wykorzystuje się prądy impulsowe złożone. Prądy diadynamiczne stosuje się przede wszystkim w celach przeciwbólowych i rozkurczowych oraz zwiększenia przekrwienia tkanek.
 
Jonoforeza
Zabieg polega na wprowadzaniu jonów leków do tkanek za pomocą prądu galwanicznego. Ma działanie przeciwbólowe, likwiduje procesy zapalne, zmniejsza odczyny bliznowate skóry. Zabieg skuteczny w odmrozinach skóry i neuralgiach.
 
Ultradźwięki
Stosuje się przy leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, stanów pourazowych i owrzodzeniach żylakowatych.
Zabieg wywołuje efekt mikromasażu. Ma działanie przeciwbólowe, poprawia ukrwienie i utlenowanie tkanek.
 
Gimnastyka lecznicza zbiorowa
Jest stosowana jako zabieg ogólnousprawniający lub zabieg specjalistycznie dobrany dla grup  z określonym schorzeniem.
 
Gimnastyka lecznicza indywidualna
Jest stosowana u chorych nie nadających się do ćwiczeń zbiorowych, np.: po urazach, z zaburzeniami układu krążeniowo-oddechowego, chorych po udarach mózgu, itp.
 
Przyrządowa gimnastyka indywidualna
odmiana gimnastyki leczniczej indywidualnej z zastosowaniem przyrządów.
 
Inhalacje solankowe
Zabieg polega na wprowadzeniu do układu oddechowego aerosolu leczniczego. Stosowany w chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych, astmie oskrzelowej oraz rozedmie płuc. Poprawia funkcję błony śluzowej oskrzeli, rozszerza zwężone drogi oddechowe i likwiduje bakteryjne, wirusowe, bądź grzybicze zakażenia dróg oddechowych.
 
Inhalacje solankowo – olejkowe
Zabieg polega na wprowadzeniu do układu oddechowego aerosolu leczniczego z dodatkiem olejków eterycznych. Stosowany w chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych, astmie oskrzelowej oraz rozedmie płuc. Dodatek olejków eterycznych nie tylko uprzyjemnia zabieg, ale i pobudza zaburzenia czynności receptorów węchowych. Głównie zastosowanie w przewlekłym zapaleniu oskrzeli i u osób pracujących w szkodliwych warunkach.
 
Kąpiele czterokomorowe
Jest to kąpiel elektryczna z użyciem prądu galwanicznego, w zależności od skierowania przepływu prądu, uzyskuje się efekt uspokajający lub pobudzający. W niewielkim stopniu może wpływać na podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
 
Kąpiel perełkowa
Kąpiel w wannie w strumieniach pęcherzyków powietrza. Powoduje rozluźnienie ciała oraz daje uczucie odprężenia, zwiększa krążenie oraz poprawia przemianę materii.
 
Kąpiel perełkowa z aromaterapią
Kąpiel w wannie w strumieniach pęcherzyków powietrza z dodatkiem olejków aromatycznych. Powoduje rozluźnienie ciała oraz daje uczucie odprężenia, zwiększa krążenie oraz poprawia przemianę materii.
 
Kąpiel solankowa
Zastosowanie: w chorobach narządu ruchu, chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych oraz w schorzeniach dermatologicznych. Podczas kąpieli tworzy się tzw. płaszcz solny odpowiadający za działanie osmotyczne i chemiczne wody mineralnej. Miejscowe działanie soli powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych i poprawę ukrwienia skóry. Kąpiel solankowa jest również zabiegiem przegrzewającym powodującym rozluźnienie mięśni.
 
Kąpiel solankowa z aromaterapią
Zastosowanie: w chorobach narządu ruchu, chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych oraz w schorzeniach dermatologicznych. Podczas kąpieli tworzy się tzw. płaszcz solny odpowiadający za działanie osmotyczne i chemiczne wody mineralnej. Miejscowe działanie soli powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych i poprawę ukrwienia skóry. Kąpiel solankowa jest również zabiegiem przegrzewającym powodującym rozluźnienie mięśni. Dodatek olejków aromatycznych uprzyjemnia zabieg i pobudza zaburzenia czynności receptorów węchowych.
 
Kąpiel z emulsją borowinową
Wykazuje działanie nawilżające, wyraźnie wygładzające (zmniejsza przymieszkowe rogowacenie naskórka, głównie skóry ud). Przeciwwskazania: ostre i podostre stany zapalne skóry, niewydolność krążeniowa i oddechowa, stan po świeżym zawale serca, udokumentowana nadwrażliwość na składniki emulsji. Łagodne ciepło kąpieli ułatwia penetrację składników borowin przez skórę ciała.
 
Hydromasaż
Masaż strumieniem wody zmieszanej z powietrzem wietrznym. Masująca woda odpręża, relaksuje i rozluźnia mięśnie, łagodzi ich bóle i skurcze oraz zwiększa ukrwienie. Głównymi wskazaniami do zastosowania tego zabiegu jest zmęczenie po intensywnej pracy, zaniki mięśniowe z bezczynności, przykurcze różnego pochodzenia.  
* Automatyczny - koncentruje się na całym ciele i jego wszystkich częściach.
* Sekwencyjny - koncentruje się tylko na niektórych częściach cała lub jego partiach.
 
Aquavibron
Zabieg polega na wykorzystaniu ciśnienia wody, która wprawia w drgania membranę masującą. Po zabiegu następuje poprawa turgoru i sprężystości skóry. W masowanych tkankach następuje rozszerzenie tętniczek, naczyń przedwłosowatych i otwarcie nieczynnych, rezerwowych naczyń włosowatych. Pobudza procesy przemiany materii.
 
Masaż klasyczny
Działanie masażu ręcznego polega głównie na poprawie miejscowego krążenia krwi i limfy, zwiększeniu sprężystości tkanek, działaniu rozluźniającym mięśnie, przeciwbólowym. Wywołuje również uczucie odprężenia.
 
Masaż elektryczny  - materac
Urządzenie polegające na pracy sekcji masujących, rozmieszczonych wzdłuż całego ciała i poprzez delikatne drgania stymulujących odpowiednie obszary organizmu, w których koncentruje się ból. Likwiduje napięcia, dolegliwości bólowe w układzie mięśniowo-nerwowym, przywraca prawidłowe krążenie krwi, uelastycznia partie mięśni i podtrzymuje je w dobrej kondycji. Zaletą tej terapii jest przeciwdziałanie zanikom mięśni.
 
Masaż wirowy kończyn  górnych
Kąpiel kończyn w ciepłej wodzie wprowadzonej w ruch wirowy przez specjalne urządzenie mechaniczne. Jest to łagodny masaż kojarzony z wpływem ciepła powodującym rozluźnienie tkanek, poprawia on ukrwienie i łagodzi ból. Stosowany jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, w stanach pourazowych i chorobach stawów.
 
Okłady (plastry) borowinowe
Działanie cieplno - przekrwienne tkanek łączące z wpływem składników organicznych i nieorganicznych zawartych w borowinie. Główne wskazania obejmują reumatologię i rehabilitację pourazową narządu ruchu.
 
Laseroterapia
Wiązka światła wnikając w tkanki uaktywnia procesy biologiczne, zwiększając utlenowanie krwi, zwiększa efektywność energii wewnątrz komórek, zwiększają wydzielanie neuroprzekaźników i syntezę kolagenu. Zabieg działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przyspiesza gojenie ran i odleżyn oraz pobudza syntezę białek.
 
Magnetoterapia
Podczas zabiegu wykorzystywane jest zmienne pole magnetyczne, które przenika przez całe ciało docierając do każdej komórki. Nie przeszkadza mu ubranie czy gips założony na kończynę. Przyspiesza zrost kostny po złamaniach oraz nasila procesy regeneracyjne w uszkodzonej tkance nerwowej. Zabieg ten można stosować przy metalowych zespoleniach kości.
 
Interdyn
Wskazania: zespoły bólowe w wyniku choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa stawów, nerwobóle, choroba Reynolda, zapalenia okołostawowe, stany po urazach stawów, mięsni oraz ścięgien, porażenie nerwu twarzowego, półpasiec, odmrożenia, obrzęki na tle zaburzeń odżywczych, zaniki mięśni, utrudniony zrost kostny po urazach, zaburzenia krążenia obwodowego, krwiaki i wysięki.
 
Elektrostymulacja mięśni odnerwionych
Jest typem elektrostymulacji, znanym także pod wieloma innymi nazwami, jak e-stim, NMES, stymulacją elektryczną mięśni EMS (Electrical muscle stimulation) itd. Wszystkie te określenia odnoszą się do stosowania elektrostymulacji w: zapobieganiu lub hamowaniu spazmu mięśniowego, reedukacji utraconej funkcji mięśnia,
utrzymaniu lub zwiększeniu zakresu ruchu w stawach, zabezpieczeniu przed atrofią, zwiększeniu krążenia lokalnego krwi jako pozabiegowe zapobieganie zakrzepicy poprzez stymulację mięśni.
 
Elektrostymulacja mięśni zdrowych
Wykorzystywany jest prąd stały impulsowy (płynący z przerwami). Elektrody umieszcza się na skórze, w odpowiednich miejscach, zwanych punktami elektromotorycznymi. Celem zabiegu jest pobudzenie mięśni do skurczu (mięśnie kurczą się i odpoczywają w rytm płynącego z przerwami prądu). Wykonuje się elektrostymulację mięśni zdrowych w celu ich wzmocnienia lub poprawy krążenia obwodowego krwi.
 
Tonoliza
Jest metodą elektrostymulacji, której główną funkcją jest przywrócenie fizjologicznej równowagi pobudzenia włókien mięśniowych. Stosuje się ją przy dysfunkcjach Centralnego Układu Nerwowego, gdzie dochodzi do porażenia spastycznego mięśni. Naprzemienna praca mięśni zginaczy i prostowników wymuszona przepływem prądu prowadzi w efekcie do odtwarzania mechanizmu odruchowego i przywracania równowagi fizjologicznej porażonych mięśni.
Wskazania: po urazach i udarach i mózgu, po urazach rdzenia kręgowego, w stwardnieniu rozsianym, w porażeniach mózgowych dziecięcych, w kręczu karku pochodzenia czynnościowego.
 
Prądy Interferencyjne
Wskazania: przy skręceniach, zwichnięciach i złamaniach, przy naciągnięciu mięśni i mięśniobólach, w zwichnięciu stawu biodrowego, zmianach zwyrodnieniowych,
w dyskopatii i rwie kulszowej, w ZZSK, w zapaleniu okołostawowym stawu barkowego, w wylewach, krwiakach i zapaleniu okołostawowym stawu barkowego.
 
Prądy Tens
To przezskórna stymulacja nerwów. Blokuje bodźce i pobudza organizm do wydzielenia endorfin (tzw. hormon szczęścia). TENS znajduje również zastosowanie w terapii trudno gojących się ran i owrzodzeń. Wskazania: uśmierzenie bólów mięśniowych, pourazowych, nerwobóli, zaburzenia zrostu kostnego, stymulacja mięśni szkieletowych.
 
Prądy Kotza
Wskazania: zaniki mięśniowe, będące następstwem unieruchomienia, trening mięśniowy, porażenia obwodowe mniejszego stopnia, stymulacja mięśni, stymulacja zrostu kostnego, przeciwbólowe wspomaganie treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni, uszkodzenie przewodzenia nerwowego.
 
Prądy Traberta
Działają rozluźniająco na mięśnie przykregosłupowe, hamują przewodzenie bólu. Prądy te stosuje się w różnych zespołach bólowych i zanurzeniowych krążenia obwodowego. Wskazania: nerwobóle, mięśniobóle, zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i kręgosłupa, stany po urazach stawów i mięśni, zaparcia, zaburzenia krążenia obwodowego.
 
Sauna Infrared
wspomaga odchudzanie,  przyspiesza przemianę materii i spalanie kalorii,  wzmacnia system odpornościowy, przynosi ulgę w bólu, jest zalecana przez lekarzy w leczeniu schorzeń aparatu ruchowego, oczyszcza skórę z toksyn i obumarłego naskórka, poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego, redukuje napięcia stresowe, poprawia samopoczucie.
 
Koloroterapia
uzupełnienie niedoborów energii. Kolory wywołują w nas – zależnie od barwy – różne reakcje: pobudzają, uspokajają, koją. Koloroterapia pozwala uzyskać równowagę energetyczną w okresie osłabienia organizmu, pomaga pokonać stres, lęki, zaburzenia snu, optymalizuje procesy przemiany materii, łagodzi ataki migreny, a nawet wspomaga uśmierzanie bólu. Nie ma przeciwskazań, by korzystały z niej dzieci, czy osoby starsze (nawet z chorobami krążenia).
 
Nordic Walking
Jest to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Podstawową zaletą uprawiania Nordic Walking jest uaktywnienie mięśni górnej części ciała: tułowia i ramion, które zwykle nie pracują podczas spaceru. W trakcie marszu Nordic Walking pracuje ponad 90 proc. mięśni ludzkiego ciała.